Değer Katar
+90 (216) 499 0 999
info@korkmazcelik.com

İş Ortaklarımız

Yüksek mukavemetli çelik pazarının global lideri olan SSAB, Korkmaz Çelik’in Türkiye temsilciliğini yapığı firmalardan bir tanesidir. SSAB’nin ürün yelpazesinde yer alan ön-sertleştirilmiş takım çelikleri TOOLOX 33 ve TOOLOX 44’ün Türkiye’deki tek temsilcisi Korkmaz Çelik’tir. SSAB, müşterileri ile yakın bir işbirliği içerisinde geliştirdiği ürünlerle, güçlü ve sürdürülebilir bir dünyaya ulaşmayı hedeflemektedir.

Üretimin tamamını İsveç’te yapan SSAB, dünyanın 45 ülkesinde 9200 kişi istihdam etmektedir.

SSAB Oxelösund tarafından üretilen ön-sertleştirilmiş takım çelikleri olan TOOLOX 33 ve TOOLOX 44 geniş bir uygulama alanlarına sahip malzemelerdir. Kalıp üretim süresini kısaltan bu malzemeler aynı zaman kalıp servis ömrünü artırmaktadır.

Yüz yılı aşan geçmişi ile dünyanın en büyük 2. ekonomisi olan Japonya’da faaliyet gösteren HITACHI Metals, dünyanın en büyük ve lider kalıp çeliği üreticileri arasında yer almaktadır. Korkmaz Çelik’in Türkiye temsilciliğini üstlendiği HITACHI Metals, şirket olarak gelişmiş özel malzemeleri ve teknolojileri yaratan bir firma olarak bilinmektedir. Kalıp çeliği teknolojilerinde her zaman bir adım önde olan HITACHI Metals sürekli ve geliştirmeye dayanan Ar&Ge faaliyetleri ile bu misyonunu devam ettirmektedir. Dünyadaki en geniş takım çeliği yelpazesine sahip olan HITACHI Metals, günümüz ihtiyaçlarına göre ve uygulama bazında en iyi performansı sağlayacak malzemeleri tedarik etmektedir. Sıcak iş, soğuk iş, plastik kalıp çelikleri, yüksek hız çelikleri ve toz metalurjik çelikleri olan HITACHI Metals her zaman bir numara olmayı hedeflemiştir.
HITACHI Metals iş faaliyetlerini dokuz ana grup üzerinden devam ettirmektedir. Bu faaliyet alanları şunlardır:
Yüksek kaliteli özel çelikler
Hadde merdaneleri ve kesme takımları
Kesme takımları
Yumuşak manyetik malzemeler
Mıknatıslar
Otomotiv endüstrisi için döküm ürünleri
Bilişim sistemleri parçaları
Yapı sektörü için bağlantı ürünleri
Boru imalatı için yüksek kaliteli çelik ürünler
Dünyaca ünlü çelik üreticisi Eramet firmasının yüksek hız çeliği ve toz metalürjik ürünler firması olan Erasteel, 16. yüzyıla dayanan bir tarihe sahiptir. Dünyanın toz metal üretiminde lider olan Erasteel, aynı zamanda üretim teknolojisinde de liderdir. Sekiz ayrı üretim merkezinde otomotiv, savunma sanayi, uzay ve havacılık için malzeme üretmektedir.
1779 yılında kurulan Kurtz müşterilerine sunduğu döküm makineleri, elektronik parça üretimi, otomasyon sistemleri ve anahtar teslim projeleri ile dünyaca ünlü otomotiv firmaları tarafından tercih edilmektedir. Global olarak alanında teknoloji ve pazar lideri olan Kurtz, dökümhane makinelerinin Türkiye operasyonları için Korkmaz Çelik ile çalışmayı seçmiştir. Alçak basınçlı döküm sistemleri, rakiplerine göre daha iyi çevrim süresi, sorunsuz ve sürekli üretim sağlar.

IBG-Group bünyesindeki firmalardan biri olan Weldstone firması, Tungsten ürünler üretiminde uzmanlaşmıştır. Patentli üretim yöntemleri ile otomotiv, savunma sanayi, uzay ve havacılık sektörlerine Tungsten, Tungsten-Bakır, ve özel Tungsten alaşımlar üretmektedir. Anviloy ürünler, yüksek termal kapasiteleri ve yüksek ısıl iletkenlikleri sayesinde yüksek sıcaklıktaki üretimlerde hız ve kolaylık sağlamaktadır.